DÁREK ZDARMA PŘI NÁKUPU:) Stačí nakoupit, napsat do poznámky objednávky "Dárek" a získáte DISINFEKTO alkoholový gel na ruce.

Jak se používá čistič myčky

Pořídili jste si čistič myčky a teď si lámete hlavu, co s ním? Přinášíme vám zaručených 5 typů, jak jej správně použít.

Jak se používá čistič myčky

Přestože myčka slouží k mytí, i ona potřebu občas vyčistit. Zbytky jídla se zachycují ve filtrech a spotřebič pak může nepříjemně zapáchat nebo zanechat nádobí špinavé. Pak je to stejné jako mýt nádobí špinavou houbičkou. Na trhu je v nabídce spousta výrobků, které se o hygienu vašeho přístroje postarají. Ale víte, jak je používat? Podívejte se na běžný postup, který zvládne každý.

1. Vyprázdněte myčku 

Vyprázdněte myčku

Aby došlo k opravdu důkladnému pročištění, je potřeba myčku vyprázdnit. Zkontrolujte, jestli jste opravdu vyndali všechno nádobí a není někde zapadlá třeba čajová lžička a podobně.

2. Filtry a trysky jsou základ 

Filtry a trysky jsou zaklad 

Vyndejte filtry a vyčistěte je od hrubých nečistot. Dávejte si přitom pozor, aby se zbytky jídla nedostaly do čerpadla. Mohly by ho tak zablokovat.[1] Kromě filtrů je dobré manuálně vyčistit i trysky. Uvízlé zbytky jídla mohou způsobovat korozi. Takže si na tom dejte záležet.

3. Pozorně si přečtěte informace na výrobku 

Pozorně si přečtěte informace na výrobku

Pokaždé, když zkoušíte nové čistící prostředky na myčku, zaměřte se na etiketu. Každý čistič myčky se používá jinak. Na trhu jsou nejběžnější tyto typy čističů:

  • tekutý - vkládejte lahvičku do myčky dnem vzhůru se zavřeným víčkem (to se samo postupně teplem rozpustí)
  • práškový - nasypte prášek do nádobky na běžný čistič či tablety
  • tablety - vložte na dno myčky

4. Vysoké teploty jsou efektivnější 

Vysoke teploty jsou efektivnejsi 

Nejlépe se myčka vyčistí při mycím cyklu 65 až 75° C.[2] Čím vyšší teplota, tím je pravděpodobnější, že se zbavíte všech nechtěných mikroorganismů. Vyšším teplotám pro efektivní výsledek stačí kratší mycí cyklus.

5. Dbejte na pravidelnost 

Pravidelné čištění myčky zaručuje nejen kvalitnější mytí nádobí, ale i delší životnost myčky. Ideálně byste měli myčku takovým způsobem čistit až dvakrát měsíčně. Výrobci použití čističe doporučují minimálně jednou za dva až tři měsíce.[3]

 

Reference:
[1] https://cs.wikipedia.org/wiki/My%C4%8Dka_n%C3%A1dob%C3%AD

[2] https://www.jakcistit.cz/jak-vycistit-mycku-na-nadobi/

[3] https://zena.aktualne.cz/bydleni/zapacha-vam-mycka-vime-co-s-tim/r~i:article:808023/

 

 

Provozovatel webu, MADEL CZ, spol. s r.o., se sídlem Říčanská 13, Brno, 635 00, IČ: 60725834, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

echo ' ';