DÁREK ZDARMA PŘI NÁKUPU:) Stačí nakoupit, napsat do poznámky objednávky "Dárek" a získáte DISINFEKTO alkoholový gel na ruce.

Jak čistit povrchy v kuchyni?

Víte, jak čistit povrchy v kuchyni?

Nerez

Nerezové povrchy jsou stále jedny z moderních povrchů v kuchyni obecně. Bohužel vyžadují speciální péči a speciální čisticí přípravky přímo na nerez.

Zásady čištění nerezových povrchů:

 • nepoužívejte na čištění pouze saponát nebo vodu - v případě, že je povrch mastný, použijte odmašťovač na odstranění mastnoty, následně však je nutné použít ještě navíc speciální čistič na nerez
 • vyleštěte - nerezové povrchy budou vypadat hezky, pokud je na konec čištění vyleštíte suchým hadrem
 • nepoužívejte moc vody - voda a hodně mokrý hadr zanechá na povrchu nehezké šmouhy
 • používejte speciální čističe na nerez - čističe určené na nerez mají speciální složení, které navíc k čištění zanechávají na povrchu ochranný film, který zabraňuje usazování vodního kamene a otisků prstů

Doporučujeme:

Pulirapid Splendi na nerez

Pulirapid Splendi na nerez

Granit (umělý kámen)

Moderní kuchyně dnes vládnout moderními povrchy. Granitový dřez (umělý kámen - směs křemenných písků s akrylátovým pojivem) dnes není výjimkou. I když se jedná o dost odolný materiál, je nutné správné čištění.

Zásady čištění granitu:

 • vodní kámen vyčistěte čističem na vápenaté usazeniny, nezapomeňte však opláchnout
 • nepoužívejte na čištění čističe odpadu na bázi louhu (např. Krtek)
 • nepoužívejte tekutý písek
 • nenechávejte dřez mokrý
 • čistěte krátce, ale pravidelně

POZOR ! pokud máte dřez s pravého přírodního kamene nebo mramoru, nelze použít čistič na bázi kyselin, v takovém případě, lze čistit pouze prostředkem na nádobí a houbičkou.

Doporučujeme:

Pulirapid Classico na vodní kámen

Pulirapid Classico na vodní kámen

Skleněné varné desky či skleněné zástěny

Skleněné varné desky nebo dnes velmi in skleněné kuchyňské zástěny mohou přinést hospodyňkám hodně úsilí. Z vaření na nich totiž uplývá mastnota a nečistoty, které po zaschnutí nelze snadno odstranit. Je nutné pravidelné čištění a tím předejdete zbytečné námaze.

Zásady čištění skleněných kuchyňských povrchů:

 • nejprve odmastit - nejdříve použijte odmašťovač na odstranění mastnoty z vaření
 • je to přece sklo - následně použijte obyčejný čistič na sklo nebo okna, materiálem je sklo, proto použijte čistič skel
 • se čpavkem - proti šmouhám je ideální čistič s obsahem čpavku, který lehce odmastí a navíc vyleští do lesku

Doporučujeme:

Pulirapid SgrassoTutto na mastnotu

Pulirapid SgrassoTutto na mastnotu

Pulirapid Casa se čpavkem

Pulirapid Casa se čpavkem

Pulirapid Vetri na sklo

Pulirapid Vetri na sklo

 

 

Přírodní kameny - např. mramor

Například mramor je dnes již v interiérech i exteriérech velmi oblíbeným materiálem. Avšak vzhledem k tomu, že není tak odolný, je nutné dávat pozor na jeho čištění.

Zásady čištění mramoru:

 • na mramor nikdy s kyselinou - mramorové povrchy jsou náchylné na kyseliny (které jsou obsaženy ve většině čisticích přípravků zejména na vodní kámen!)
 • zvolte vhodné přípravky - na čištění zvolte přípravky, které nepoškozují povrch přírodních kamenů - nutné prostudovat etiketu výrobku.

Doporučujeme:

Winnis Sgrassatore

Winnis Sgrasatore - přípravek na čištění mramoru

 

Všechny doporučené přípravky zakoupíte na www.drogerie.cz.

 

Provozovatel webu, MADEL CZ, spol. s r.o., se sídlem Říčanská 13, Brno, 635 00, IČ: 60725834, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

echo ' ';